A Dark Matter

0.0

A Dark Matter

A Dark Matter to tytuł odrobinę mylący, w pierwszym momencie może on nam się kojarzyć z fizyką, wszechświatem i tajemniczą ciemną materią. Nic bardziej mylnego. Slot A Dark Matter to opowieść rozgrywająca się w czasach wiktoriańskich, gdzie mamy motyw mrocznej tajemnicy. Jest to 5-bębnowy automat, dość nietypowy bo tylko z 5 stałymi liniami wypłaty. Jest on owocem współpracy studia Slingshot wraz z branżowym gigantem czyli Microgaming i powstał w 2019 rok. Slot ten dostępny jest do gry na wszystkich urządzeniach od 0,05 Euro aż do 50 Euro na pojedynczy obrót. Zawiera takie funkcje Invading Wilds, które mogą doprowadzić do uzyskania 3 bloków symboli Wild. Mamy tu również funkcję darmowych spinów, w której możesz otrzymać 2x mnożnik i wiele dodatkowych darmowych zakręceń. Zapraszamy więc do pełnej recenzji slotu A Dark Matter.

Podstawowe informacje i tematyka gry

Tajemnicza historia A Dark Matter rozgrywa się we Wraith Manor, stuletniej wiktoriańskiej rezydencji w ustronnej angielskiej wiosce Stonehurst. Dzieją się tu dziwne rzeczy i przed detektywem stoi trudne zadanie, by odkryć ciemną materię, która nawiedza tamten dom. Rozprzestrzenia się ona także na rolkach świetnie zarysowanego okna gry. Różne postacie, każda z własnymi tajemnicami, zgromadziły się w dworku i nikt nie jest bezpieczny, Ty jako gracz masz im wszystkim pomóc go opuścić.

Tak z grubsza wygląda zarys fabuły. Technicznie to dość standardowy slot o układzie 5 na 3 rolki. Nietypowa jest tylko liczba linii płatniczych, bo wynosi zaledwie 5. Nie oznacza to jednak, że slot ten jest słabo płatny, wręcz przeciwnie. Gra pozwala na wygranie aż 120000 monet. Ciekawą cechą jest to, że płatne linie mogą być aktywowane z obu stron, zarówno od lewej jak i po prawej. Jak można się spodziewać po zaledwie 5-liniowej grze posiada ona dość dużą zmienność zaś RTP tego slotu wynosi 96,18%. Gra umożliwia nam stawianie od 0,05 do 50 kredytów na pojedynczy obrót. Sam interfejs jest dość typowy choć mocno uproszczony. Umieszczony po prawej stronie jest przycisk spinu zaś wszelkie dodatki jak wybranie wartości monety czy autoplay są ukryte w rozwijanym menu.

Symbole i zasady gry

Mamy tu standardowe symbole i jedynie 5 linii płatniczych. 3 poziome linie oraz 2 w kształcie litery V oraz takiej samej odwróconej. To dość mało, nietypowa jest za to cecha, która sprawia, że aktywują się one zarówno od lewej jak i prawej strony. To dość rzadko spotykane w klasycznych slotach. Nie mniej, nawet jeśli masz takie symbole od prawej strony w linii – wygrywasz. Twoja wygrana zależy oczywiście od tego jaką wartość ma dany symbol a te wyglądają następująco:

  • Symbol lorda – wygrana 1200, 40 i 4,8
  • Symbol starszej pani – wygrana 320, 32 i 4,4
  • Symbol starszego mężczyzny – wygrana 240, 24 i 4
  • Symbol młodej kobiety – wygrana 160, 16 i 3,6
  • Symbol detektywa – wygrana 120, 14 i 3,2
  • Niższe symbole A, K, Q, J, 10 – wygrana od 32 do 1,2

Jak widzisz kwoty są tutaj bardzo zróżnicowane, o ile topowy symbol w liczbie 5 płaci aż 1200 monet tak już 5 symboli K czy Q da nam około 20 monet. Wszystko to sprawia, że A Dark Matter nie bez kozery zwane jest grą o dużej zmienności.

Cechy wyróżniające A Dark Matter

A Dark Matter jest dość klasycznym slotem. Z tego powodu nie ma tu wiele dodatków, nowoczesnych widgetów i prawie żadnych udziwnień. Pojawia się tu funkcja darmowych spinów, jest ona uruchamiana, gdy zdobędziesz 3 symbole Scatter „Free Spins” na bębnach 2, 3 i 4. Wtedy też drzwi do Wraith Manor otworzą się i zaczniesz rundę z 12 darmowymi spinami. Każdy dodatkowy symbol Scatter lądujący na polu gry podczas funkcji nagrodzi Cię 1 dodatkowym darmowym obrotem – bez ograniczeń. Do wszystkich wygranych w tym trybie stosuje się mnożnik 2x. O ile więc w podstawowej grze możesz wygrać do 1200 razy stawkę za każdy obrót tak dzięki mnożnikowi 2x w funkcji darmowych obrotów możesz uzyskać 2400-krotność stawki za każdy darmowy obrót – to maksymalna wygrana w tej grze.

Aby pomóc Ci wygrać więcej, są tu także symbole Wild, które działają dokładnie tak samo jak w każdym innym slocie. Ich cechą szczególną jest, że są także w sposób specjalny układane na bębnach 2 i 4. Kiedy na bębnach 2 lub 4 pojawi się pełny symbol Wild, przeskoczy on sąsiedni bęben i zmieni go w taki sam pełny WIld. Wildy na bębnach 2 i 4 sprawią, że bęben 3 stanie się całkowicie symbolem Wild – jest to znane jako funkcja Invading Wilds i także znacznie podniesie nasze wygrane.

Wygląd, dźwięk i wrażenia audiowizualne

Grafika i cały klimat gry sprawia, że jest łudząco podobna do innego hitu tej samej marki – Immortal Romance z 2011 roku. Sama grafika gry nie jest nowoczesna, jest ona bardziej klasyczna i rysunkowa choć wykonana ze starannością i wielką dbałością o szczegóły. Cała historia zasługiwałaby na jakieś szersze opisanie, może pomogłoby jakieś intro na początku, ale nic takiego tu nie ma. Gracz musi jedynie domyślać się o co chodzi. W tle, po uruchomieniu bębnów maszyny słychać mroczną i powolną muzykę, która tylko potęguje zagadkowy nastrój. Gdy nią nie kręcimy jest cicho i słychać tajemnicze dźwięki nocy. Nie można powiedzieć, że A Dark Matter zachwyca grafiką. Tak nie jest, ale z pewnością jest ona bardzo klimatyczna i idealnie wpisuje w klimat slotu.

Nasza opinia o A Dark Matter

A Dark Matter raczej nie jest grą dla każdego. Przede wszystkim posiada dość nietypowy układ zaledwie 5 linii wypłaty, fakt faktem mogą one być aktywowane z obu stron – zarówno lewej jak i prawej. Mimo wszystko wygrane padają tutaj z tego powodu dość rzadko, choć mogą być większej wysokości. Duża zmienność wyklucza jednak z tego slotu graczy niecierpliwych i takich, którzy dysponują względnie małym budżetem. Mimo wszystko gra posiada całkiem przyzwoite RTP wynoszące 96,18% a maksymalna wygrana to 2400x nasz zakład. To całkiem sporo i może ona być łakomym kąskiem dla każdego.

Wizualnie slot bardzo przypomina Immortal Romance, który w końcu jest od tego samego wydawcy. Jeżeli więc przemawiają do Ciebie takie mroczne klimaty oraz lubisz pewną aurę tajemniczości jak najbardziej powinieneś wypróbować A Dark Matter.

Fakty

Mobilne Darmowe spiny
Tak Tak
Linie Runda bonusowa
5 Nie
Rolki Progresywny
5 Nie
RTP Symbole Wild
96.18% Tak
Min. Stawka Autogra
0.05 Tak
Maks. Stawka Mnożnik
50 Nie
Zmienność / Częstotliwość trafień Symbole Scatter
Wysoki Nie
   
- -

Zagraj w A Dark Matter w następujących kasynach